Достапни линкови

Нетанјаху не отстапува од еврејската населба во Источен Ерусалим


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека ќе продолжи изградбата на еврејската населба во Светиот Град . Тој истакна дека градежната политика во Ерусалим е иста како и во Тел Авив.

XS
SM
MD
LG