Достапни линкови

Папата се извини за сексуалните скандали


Папата Бенедик 16-ти денеска им се извини на жртвите кои биле сексуално злоупотребени од католичките свештеници во Ирска. Ватикан најави истрага за ирските епархии. Во последниве неколку недели Ватикан го тресат скандали за сексуално злоупотребување на деца во Ирска, Германија, Австрија и Холандија пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG