Достапни линкови

Белгиските војници ќе останат во Авганистан до крај на 2011


Белгија денеска ја продолжи својата воена мисија во Авганистан до крајот на 2011 година. Владата во Брисел, по барање на САД, се согласи да ги задржи 600 - тините белгиски војници распоредени во Кабул, Кундуз и Кандахар.
XS
SM
MD
LG