Достапни линкови

Повторно апсења во Турција за заговор против Владата


Турската полиција приведе денеска уште 20-тина луѓе , вклучувајќи војници од активниот и резервниот состав, осомничени за соучество во заговор за уривање на Владата, пренесуваат турските медиуми. До сега се уапсени околу 200-те меѓи кои и генерали од резервниот состав, адвокати и новинари. Судот досега за заговор против владата обвини околу 20 офицери.
XS
SM
MD
LG