Достапни линкови

Струмичката администрација во контра протест


Општинската администрација во Струмица денеска излезе на полчасовен мирен протест во знак на несогласување со вчерашниот протест на група земјоделци против лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.Вработените во општинината велат дека со овој протест сакаат да покажат дека луѓе од други општини им го оневоможуваат нормалното работење и дека таа не е надлежна за проблемите на земјоделците што вчера протестираа.

XS
SM
MD
LG