Достапни линкови

Пакистан склучи договор со Иран


Пакистанските власти соопштија дека денеска потпишале договор со Иран зза изградба на гасовод. Министерот за нафта, Сјиед Навеед Ќамар изјави дека договорот е од „историско значење“ и треба да биде готов до 2015-та година.
XS
SM
MD
LG