Достапни линкови

Грузиската мафија оперирала во Виена


Австриските власти соопштија дека уапсените членови на грузиската мафија низ Европа најверојатно се одговорни за една третина од криминалот во Виена. Австриската полиција уапси 48 луѓе меѓу кои и двајца лидери на криминална група која оперира во Западна Европа.

XS
SM
MD
LG