Достапни линкови

Притворени над 1600 луѓе во Чиле


Над 1 600 луѓе се притворени во Чиле по земјотресот за да се одржи ред. Локалните медиуми известуваат дека во најразурнатиот град од земјотресот со интезитет од 8,8 степени по Рихтеровата скала, Консепсион распоредени се 15 илјади војници кои се обидуваат да ги спречат жителите да крадат и да предизвикуваат граѓански немири.
XS
SM
MD
LG