Достапни линкови

Во Белград се одбележаа 7 години од убиството на Џинџиќ


Стотици лица се собраа во Белград да ја одбележат 7 та годишница од убиството на српскиот Премиер Зоран Џинџиќ. Меѓу нив беа и актуелниот премиер Борис Тадиќ. Џинџиќ беше убиен со снајпер пред неговата канцеларија на 12 Март 2003. Снајперистот и убиецот се осудени на 40 години затвор.
XS
SM
MD
LG