Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со услови за слаби локални врнежи од дожд и снег на пониските и снег на повисоките места. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Утринската температура се движи од минус три до два, а дневната ќе биде од три до 11 степени. Во Скопје слично време, со температура до осум степени.
XS
SM
MD
LG