Достапни линкови

Разговори Медведев-Абдула во Москва


Кралот на Јордан ,Абдула, престојува во Москва, каде денеска ќе се сретне со рукиот претседател Дмитриј Медведев. Според информации на Кремаљ, разговорите ќе бидат фокусирани на актуелната ситуација на Блискиот исток и на напорите да се оживеат израелско-палестинските мировни преговори. Агенциите јавуваат за можноста Абдула и Медведев, да разговараат за тоа Јордан да купува оружје од Русија.
XS
SM
MD
LG