Достапни линкови

Унгарија со затвор ќе казнува негирање на Холокаустот


Унгарскиот претседател , Ласло Шајом потпиша закон со кој негирањето на Холокаустот се третира како кривично дело кое се казнува со 3 години затворска казна. Речиси 600 илјади Евреи од Унгарија загинале за време на нацистичката ера.
XS
SM
MD
LG