Достапни линкови

Продолжуваат разговорите за нуклеарно разоружување


Руските и американските преговарачи ќе ги продолжат разговорите во Женева, Швајцарија за постигнување договор меѓу двете земји за нуклеарно разоружување, кој треба да го замени стариот договор од 1991 година. Рускиот претседател Дмитри Медведев минатата недела изјави дека двете влади се близу до постигнување договор и оти тие се наоѓаат во финалниот дел од преговорите и дека речиси сите прашања се решени.
XS
SM
MD
LG