Достапни линкови

Одложена посетата на белгискиот премиер Летерм на Скопје


Авионот со кој белгискиот премиер Ив Летерм требаше да допатува во Скопје, поради лошите временски услови е пренасочен кон Солун.
Поради тоа, се уште не се знае дали најавената средба со премиерот Никола Груевски ќе се одржи вечерва или утре. Вечерва Летерм требаше да се сретне и со претседателот Ѓорге Иванов. Се очекува напливот на азиланти од Македонија во Белгија, да биде главна тема на разговорите.
XS
SM
MD
LG