Достапни линкови

Белгискиот премиер во Македонија


Премиерот на Кралството Белгија Ив Летерм денеска е во еднодневна работна посета на Република Македонија. Предвидено е попладне тој да се сретне со премиерот Никола Груевски. До посетата доаѓа по зачестените барања азил во Белгија од страна на македонски државјани.
XS
SM
MD
LG