Достапни линкови

Ахмадинеџад утре во посета на Авганистан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во понеделник ќе се сретне со својот авганистански колега, Хамид Карзаи. Новинската агенција Мехр пренесува дека на утрешната средба е најавено дека двајцата претседатели ќе разговаат за подобрување на билатералните односи и можни решениа за проблемите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG