Достапни линкови

8-мина загинати во самоубиствен напад во ПакистанНајмалку 8 луѓе загинале, а 30-тина биле повредени во самоубиствени напади врз два автобуса со шиитски муслимани во северо-западен Пакистан. Оваа област е во близина на засолништата на екстремните сунитски муслимани, како талибанците и Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG