Достапни линкови

Стампедо во Индија, над 60 луѓе загинати


Најмалку 63 луѓе загинале и десетици се повредени во Индија кога се создало стампедо од луѓе кои сакале да добијат беплатна храна и облека , јавуваат новинските агенциуи. Инцидентот се случил на комеморативен настан во Хинду Храм.Најголемиот дел од жртвите биле жени и деца.
XS
SM
MD
LG