Достапни линкови

Иванов: „Црвената линија“ е она што стои во резолуцијата на ОН


За нас „црвената линија “ е она што стои во резолуцијата на Обединетите Нации.Таму стои точна формулација дека треба да се разговара за разликите околу името, не се спомнуваат ниту идентитетот ниту јазикот. Ова денеска го изјави македонскиот претседателот Ѓорѓи Иванов.Тој додаде дека Македонија е подготвена за решение за името.
XS
SM
MD
LG