Достапни линкови

ЕУ заинтересирана да ги подобри односите со Украина


Еврокомесарот за проширување, Штефан Филе денеска во Брисел изјави дека Европската Унија сака да ги подобри односите со Украина во областа на трговијата, енергијата и визите доколку земјата спроведе реформи.Филе додаде дека Украина треба да ги воведе ред во политиката и економијата и да вложи сериозни напори во борбата со корупцијата.
XS
SM
MD
LG