Достапни линкови

Фуере: Не постои опасност за укинување на визната либерализација


Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска изјави дека не постои опасност за укинување визната либерализација поради напливот на азиланти. Фуере посочи дека останува обврската да се спречат вакви појави во иднина, со инфаструктурна и економска обнова на регионите. Тој истакна дека треба да се спроведе во реалност она што го изјави премиерот Никола Груевски дека ќе посвети внимание на регионите од каде доаѓаат азилантите.
XS
SM
MD
LG