Достапни линкови

Ограбена банка во Скопје


Ограбена е експозитура на „Уни Банка“ во скопскиот трговски центар „Скопјанка“.Министерството за внатрешни работи соопштува дека двајца маскирани разбојници влегле вооружени во банката и физички ги нападнале вработените. Се уште не е утврдено колку пари украле разбојниците од банката.
XS
SM
MD
LG