Достапни линкови

Медведев бара помош од француски бизнисмени


Рускиот претседател, Дмитри Медведев побара денеска од француските инвеститори да помогнат во модернизирање на руската економија. Ова го изјави по средбата со француските бизнисмени на вториот ден од неговата посета на Франција. Вчера рускиот и францускиот претседател разговарале и за можната продажба на воените бродови за руската армија. Двете земји објавија и неколку други договори, вклучувајќи го и учеството на Франција во проектот за гасоводот.
XS
SM
MD
LG