Достапни линкови

Кина бара дополнителни разговори за Иран


Кина денеска соопшти дека се уште има простор преку разговори да се реши проблемот со иранската нуклеарна програма. До ова рекација на Пекинг доаѓа ден откако рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека Москва е подготвена да разгледа нови санкции против Иран доколку таа земја продолжи да ги одбива меѓународните барања за запирање на збогатувањето ураниум.
XS
SM
MD
LG