Достапни линкови

Хакери ја нападнале страната на Сејдиу


Хакери привремено ја затворија интернет страната на косовскиот претседател, Фатмир Сејдиу и оставија порака „Косово е Србија“, соопштија денеска од претседателскиот кабинет во Косово. Во соопштението се наведува дека покрај натписот „Косово е Србија“ на првата страница , хакерите на сајтот ги прикачиле и државните симболи на Србија.

XS
SM
MD
LG