Достапни линкови

Зголемен бројот на жртви во Авганистан


Најмалку 9 луѓе загинале при неколку бомбашки напади денеска во Авганистан. НАТО соопшти дека меѓу загинатите се и тројца војници од нивните редови. Авгансиатнките власти соопштија дека останатите загинати се цивили и еден од нив е полицаец од полицикстата станица во Кандахард. Во нападите во Авганистан до сега се повредени околу 20 луѓе.

XS
SM
MD
LG