Достапни линкови

Ставрески: Грчката криза нема негативно да влијае врз инвестиициите во земјава


Актуелната економска криза во Грција нема да има негативно влијание врз грчките инвестиции во Македонија. Ова денеска го изјави македонскиот министер за финансии , Зоран Ставрески. Тој додаде дека се можни некакви влијаниа врз македопснките компнии во делот на трговијата, снабдувањето,испораките и нарачките.
XS
SM
MD
LG