Достапни линкови

Еврокомесарот Оли Рен утре пристига во Атина


Еврокомесарот за економски и финансиски прашања Оли Рен утре пристигнува во Атина. Воденешното соопштение на Евопската Комисија е наведено дека Рен ќе разговара со грчките власти за економскта состојба на земјата. Рен треба да се сретне со грчкиот вицепремиер Теодорос Пангалос, со министерот за финансии Јоргос Папаконстантуну и со гувернерот на Централната Банка Јоргос Провопулос.
XS
SM
MD
LG