Достапни линкови

Еврокомесарот Оли Рен во посета на Атина


Еврокомесарот за економски и монетарни прашања Оли Рен денеска најави дека следната недела ќе ја посети Атина за да ја процени ситуацијата со грчката криза.Рен изјави дека планира да разговара со претставници на грчката влада за буџетската состојба во земјата, како и за идната финаниска стабилност еврозоната.Во Атина неделава пристигна делегација на експерти од Евопската комисија, Европска централна Банка и Меѓународниот монетарен фонд кои истражуваат дали се спроведува планот на грчката влада за стабилизација на економијата
XS
SM
MD
LG