Достапни линкови

Пријателска средба Кастро - Да Силва


Кубанските медиуми јавија дека екс лидерот Фидел Кастро и бразилскиот претседател Луиз Игнасио Лула Да Силва вчера во Хавана имале “емотивен” состанок. Беа прикажани и фотографии на кои двајцата лидери се во добро расположение. По средбата, Да Силва изјавил дека Кастро се чувствува одлично.
XS
SM
MD
LG