Достапни линкови

Затрупани работници во Индонезија


Одрон во Индонезија затрупа 60-тина работници на плантажа за чај, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во планинско село на островот Јава. Полицијата се уште нема точни информации колкав е бројот на преживеани работници од одронот.
XS
SM
MD
LG