Достапни линкови

Уште 800 грузиски војници ќе пристигнат во Авганистан


Американскиот пратеник за Авганистан и Пакистан, Ричард Холдбрук го поздрави придонесот на Грузија со речиси 1 000 војници во Авганистан. За сега во Авганистан има 170 грузиски војници и уште 800 се очекува набрзо да им се приклучат на американските маринци во провинцијата Хелманд. Холбрук во разговорот со претседателот Михаил Сакашвили рече дека придонесот на Грузија во Авганистан не е поврзан со напорите на земјта да стане членка на НАТО.
XS
SM
MD
LG