Достапни линкови

Милошоски на состанок на ЕНП во Рим


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска во Рим ќе учествува на состанок на шефови на дипломатии од десничарските партии, членки на Европската народна партија. Тема на собирот е евроатлантскиот интегративен процес како стабилизирачки фактор во Источна и Југоисточна Европа, а ќе стане збор и за ситуацијата на Балканот и во Украина. ЕНП е најголема парламентарна група во Европскиот парламент. Во неа членуваат 74 партии од 38 земји, меѓу кои и ВМРО ДПМНЕ.
XS
SM
MD
LG