Достапни линкови

Инаугурацијата на Јанукович на 25-ти февруариВиктор Јанукович ќе биде инаугуриран за претседател на Украина на 25-ти овој месец, реши денеска Парламентот. Неговиот против кандидат на изборите што се одржаа на 7-ми февруари, Јулија Тимошенко, не ги признава резултатите и ќе ги оспори на суд, а одбива и да си поднесе оставка на функцијата премиер на Украина.
XS
SM
MD
LG