Достапни линкови

11 сомалиски пирати добиле казна затвор од 15 години


Судот во Сомалија им изрекол 15 годишна казна затвор на 11 пирати. Претседателот на судот изјавил дека доказите покажале дека обвинетите се вмешани во киднапирање и пиратство. Пиратите биле уапсени во декември минатата година откако го нападнале бродот на меѓународните поморска сили .
XS
SM
MD
LG