Достапни линкови

„Скопје 2014“ ги бранува етничките страсти


Невладината „Разбуди се“, одржа краток протест против проектот Скопје 2014 на скопскиот плоштад. Тие симболично срушија импровизиран картонски ѕид што го поставија пред Камениот мост, за да докажат дека проектот Скопје 2014 создава етничка поделеност. Невладината „Плоштад Слобода“ го откажа учеството на протестот, иако претходно најави дека ќе учествува. Тие се жалат дека примиле заканувачки пораки.
XS
SM
MD
LG