Достапни линкови

Професорка по билогија убила тројца колеги во Алабама


Професорка по билогија е обвинета дека убила тројца колеги на универзитетот во Хантсвил во американската држава Аламбама, јавуваа американските медиуми. Професорката Ејми Бишоп за време на состанокот пукала на колегите од катедрата за биологија . Таа убила тројца колеги и ранила уште тројца вработени на факултетот. Професорката е уапсена и обвинета за убиство. Според законите во Алабама доколку судот ја осуди за виновна, може да ја очекува и смртна казна
XS
SM
MD
LG