Достапни линкови

Камења и снег во должина од еден километар, го затворија патот Дебар- Маврово


Голем одрон и лавина го затворија патот Дебар – Маврово.Според претставници на „ Македонија пат “ станува збор за голем одрон од околку 80 илјади метри кубни со земја, дрвја и снег во должина од еден километар и висина од 25 метри.Се уште нема информации дали имало возила на патот кога се случил одронот.
XS
SM
MD
LG