Достапни линкови

Италијнски „Фиат“ и Руски „Солерс“ во заедничка инвестиција во Русија


Италијанскиот „Фиат“ заедно со рускиот производител на автомобили „Солерс“ ќе инвестираат во заедничко производство на 500 илјади автомобили годишно од 2016та . Во заедничкото соопштение на двете компани се вели дека нивниот договор кој е подржан од рускиот премиер, Владимир Путин ќе донесе инвестиции вредни 2,4 милијарди евра .Автомобилите ќе се произведуваат во Русија.
XS
SM
MD
LG