Достапни линкови

Комеморативна седница на Влада за Габриела Коневска Трајковска


На комеморативна седница, Владата денеска и изрази почит на поранешната вицепремиерка за евроинтеграции Габриела Коневска Тајковска која вчера почина. Вицепремиерот Зоран Ставревски истакна дека Македонија загуби голем човек.Коневска Трајковска несебично се вложуваше во спроведувањето на реформите и евроинтеграциските процеси додаде Ставревски..


XS
SM
MD
LG