Достапни линкови

Најмалку 8 имиграти се удавиле во Егејско море


Грчките власти соопштија дека најмалку 8 имигранти се удавиле во Егејското море, кога им се превртел чамецот и потонал .Спасувачите денеска на источниот брег на островот Самос, пронашле тела на 6 мажи, една жена и едно девојче.
XS
SM
MD
LG