Достапни линкови

Претставник на ОН во посета на Северна Кореја


Висок претставник на Обединетите Нации допатува во Северна Кореја, што е прва ваква посета во последниве 6 години. Претставникот на Обединетите Нации се надева дека ќе го убеди раководството на Северна Кореја да се врати на 6-партитните преговори за нуклеарната програма. Деновиве претседателот на Северна Кореја Ким Џонг Ил повика на нуклеарно разоружување на Корејскиот Полуостров.
XS
SM
MD
LG