Достапни линкови

Болниците на Хаити им наплаќаат на пациентите


Претставници на Обединетите нации во Хаити соопштија дека имаат информации оти во некои болници на пациентите им се наплаќале лековите кои биле добиени како хуманитарна помош по минатомесечниот катастрофален земјотрес. Обединетите нации упатија предупредување дека таквите болници ќе бидат исклучени од програмата за хуманитарна помош.

XS
SM
MD
LG