Достапни линкови

Експлозија во Карачи - се стравува дека има многу жртви


Во јужниот пакистански град Карачи експлодирала бомба. Полицијата соопшти дека се стравува за многу загинати и повредени. Експлозијата се случила кога мотор удрил во автобус. Засега не се знаат повеќе детали.
XS
SM
MD
LG