Достапни линкови

Убиени 6 исламистички бунтовници во Чеченија


Чеченискиот претседател Рамзан Кадиров вели дека руските специјални безбедносни сили убиле најмалку 6 исламистички бунтовници во Чеченија. Кадиров изрази сомнеж дека помеѓу убиените имало и такви што тој ги нарече „ арапски терористи„ .Исламистичките бунтовници се борат за независнот на кавзкиот регион.
XS
SM
MD
LG