Достапни линкови

Грчкиот план за буџетскиот дефицит на оценка во Брисел


Европската комисија денеска ќе даде оценка за ефикасноста на грчкиот план за ограничување на буџетскиот дефицит, кој сега е четири пати над европскиот лимит од три проценти од БДП. Во меѓувреме, грчкиот премиер Јоргос Папандреу изјави дека ќе го продолжи замрзнувањето на платите на државните службеници, кои добиваат по над 2.000 евра месечно.
XS
SM
MD
LG