Достапни линкови

Пакистан се сомнева дека американски летала убиле милитанти


Пакистанските власти се сомневаат дека американски беспилотни летала испукале неколку проектили во северозападен Пакистан близу границата со Авганистан. Во нападот, според нив, загинале најмалку десетмина милитанти. Функционерите што ја дадоа оваа информација бараа да останат анонимни.
XS
SM
MD
LG