Достапни линкови

Отежнато испраќањето на помош за Хаити


Американски официјални лица изјавиле дека 1000 летови на Црвениот крст, чекаат за да однесат помош за Хаити. Главниот аеродром во Порт-о-Пренс е тешко оштетен во земјотрес на 12 јануари, па затоа многу хуманитарни конвои се решиле помошта да биде доставена по копнен пат иако е потребно повеќе време , отколу по воздушен пат. Милиони Хаиќани сеуше се без домови, медицински грижа, храна и вода.

XS
SM
MD
LG