Достапни линкови

Самоубиствен напад во Багдад


Ирачката полиција соопшти дека 13 шиитски верници биле убиени, а 30 повредени во денешниот самоубиствен напад во Багдад. Според некои извештаи, нападот го извршила жена, која се вметнала во коланата на шиитските аџии.
XS
SM
MD
LG