Достапни линкови

Политички пресметки во Карачи


Најмалку 17 лица загинале во три-дневните политички насилства во пакистанскиот град Карачи, соопшти денеска полицијата. Насилствата започнале во петокот кога се судриле активисти на две спротиставени партии.
XS
SM
MD
LG